نکاتی درباره کاربرد کیف

کیف‌ها به لحاظ کاربرد دارای دسته‌بندی می‌باشند که از این دسته‌بندی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف مجلسی، کیف اداری، کیف پاسپورتی، کیف یک طرفه، کیف کمری، کوله پشتی و …

کیف مجلسی:

همان‌گونه که از اسمش پیداست کیف ظاهری مجلسی داشته و دارای یکسری فاکتورهای ظاهری از جمله سایز نسبتا کوچک، دارای فرم ثابت (فرمیک)، یراق‌آلات براق و … می‌باشد. کیف‌های دستی کوچک که به کیف‌های شب نیز شناخته می‌شوند، جزء این دسته‌بندی قرار می‌گیرند .

کیف اداری:

خانم‌ها و آقایان شاغل استفاده‌کنندگان اصلی این نوع کیف‌ها هستند. البته از دانشجو نیز نباید غافل شد چرا که به واسطه جادار بودن آنها کیف محبوب این دسته افراد نیز می باشد.

از مشخصات بارز این نوع کیف‌ها به سایز بزرگ، فرمیک بودن (دارای فرم ثابت)، دارای دسته‌های کوتاه به همراه بند بلند و … می‌توان اشاره کرد.

کیف‌های پاسپورتی:

معمولا دارای سایز کوچک بوده و برای سهولت در استفاده دارای بند بلند می‌باشند. کیف‌ها جهت قرار دادن مدارک بسیار کاربردی است.

کیف‌های یک طرفه:

بدون شک پرطرفدارترین کیف به‌خصوص در بین خانم‌ها، کیف‌های یک طرفه می‌باشد. این امر در سبکی و سهولت در استفاده از آنها می‌باشد. چرا که خانم‌ها اعتقاد دارند که هر چقدر کوچک‌تر باشد وسایل کمتری می‌توان در آن قرار داد و در نتیجه آسیب‌های ناشی از استفاده‌ی کیف مثل درد گردن، کتف و شانه به حداقل می‌رسد.

کیف‌های کمری:

کیف‌های کمری مانند کیف‌های یک طرفه و پاسپورتی به ویژه در بین آقایان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. حمل آسان و دسترسی راحت به محتویات داخل کیف گواه این مسئله می‌باشد.

کوله پشتی:

سبکی کاملا اسپرت ویژه خانم‌ها و آقایانی که از سختی حمل کیف شکایت دارند. نمای زیبا، جادار بودن و حمل راحت به واسطه نوع قرار گرفتن برای بدن، از ویژگی‌های بارز این نوع کیف می‌باشد.


هدف از ذکر این نوع دسته‌بندی بیان این مطلب است که هر کیفی برای استفاده و کاربرد خاصی ساخته شده است. بسیار مهم است بسته به نیازتان کیف دلخواهتان را انتخاب نمایید. چرا که دقت به این مسئله دغدغه‌های شما را هنگام استفاده به حداقل می‌رساند.

یراق کیف:

زیپ، قفل، اتصالات، پین‌ها و … یراق‌آلات یک کیف را تشکیل می‌دهند. علاوه بر جنس کیف، یراق‌ها نیز در سنگین کردن کیف نقش دارند و از عوامل افزایش قیمت یک کیف نیز می‌باشند. این یراق‌آلات ممکن است به هر دلیلی از جمله خطای انسانی هنگام نصب، داشتن ایراد اولیه و … بعد از نصب بر روی کیف دچار خرابی شوند. شهر کیف تمامی یراق آلات کیف را تا ۶ ماه گارانتی می نماید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.